Avi gradbenistvo GMBH 2.44

5 star(s) from 2 votes
ADOLFKOLPING GASSE 18
Klagenfurt,
Austria

About Avi gradbenistvo GMBH

Avi gradbenistvo GMBH Avi gradbenistvo GMBH is a well known place listed as Company in Klagenfurt ,

Contact Details & Working Hours

Details

Svoj ugled gradimo z dejanji. Gradbena in zaključna dela ter storitve izvajamo strokovno, kakovostno, v roku in po konkurenčni ceni. Naše vodilo in merilo uspeha je predvsem zadovoljstvo našega naročnika.

Ponosni smo, ker smo med drugimi referencami izvajali dela na mnogih javnih objektih: Pediatrična klinika Ljubljana, dela za Domstan iz Velenja, v občini Ravne na Koroškem in drugje, na Gramusovi hiši, na javnih objektih v občini Dravograd, OŠ Libeliče, na komunalnih objektih v občini Slovenj Gradec, škarpe in mostove za Cestno podjetje Maribor, Banko Sparkasse v Ljubljani, Stadion Stožice v Ljubljani, na bolnišnici v mestu Gnas pri Gradcu v Avstriji, na domovih za ostarele na več lokacijah v Avstriji, Hotel Villach v Beljaku itn.

A še posebej se ponašamo z deli za Ceste mostovi Celje na “Vesoljskem centru” imenovanem Kulturno središče evropskih tehnologij (KSEVT), ki se nahaja v majhnem kraju Vitanje pod Pohorjem. Stoji na lokaciji, kjer je prej obratoval kulturni dom. Center se nahaja med škofijskim dvorcem – sedež Občine Vitanje s spominsko sobo Hermana Potočnika Noordunga.

Kulturno središče evropskih tehnologij, kot se objekt uradno imenuje je posvečeno pionirju Hermanu Potočniku (psevdonim Hermann Noordung), ki je slaven slovenski raketni inženir in častnik. Rodil se je 22. decembra 1892 v Pulju. Napisal je knjigo Problem vožnje po vesolju – raketni motor (1928), ki velja za eno ključnih del pionirske astronavtike. Potočnik je v knjigi opisal načrt za prodor v vesolje, vključujoč bivanje človeka v tem nevarnem in takrat neraziskanem okolju. Malo pred njegovo smrtjo (1929) je v nemščini izšla njegova edina knjiga »Problem vožnje po vesolju«, ki mu je prinesla nesmrtno slavo.

Potočnikova knjiga je vzbudila zasluženo pozornost šele trideset let pozneje, ko je sprva nemški, kasneje pa ameriški raketni strokovnjak dr. Wernher von Braun, ki je leta 1958 vodil izstrelitev prvega umetnega (ameriškega) satelita, o njej zapisal, da je bila »učbenik graditeljem vesoljskih vozil«. Potočnika je hkrati uvrstil »med pionirje, ki so prispevali levji delež k realizaciji vesoljskega programa.